piątek, 18 kwietnia 2014

Czekoladowa pisanka


Moje drugie podejście do czekoladowych pisanek  (pierwsza próba TUTAJ) i muszę przyznać, że troszkę bardziej udane od pierwszego. W Polsce jajka zrobione z czekolady powoli pojawiają się na półkach, natomiast we Włoszech są jednym z symboli świąt. Można je znależć dosłownie wszędzie w barach, restauracjach, sklepach, na bazarach. Jajka mają różną wielkość ( od 50 gr do kilkudziesięciu kilogramów) i zawartość. Są jajka dla wielbicieli piłki nożnej, dla kobiet, dla mężczyzn no i oczywiście dla dzieci, a każde z jajek zawiera w środku mniejszą lub większą niespodziankę. 
Jeśli uda Wam się kupić formy do jajek to polecam zrobienie takich czekoladowych pisanek i obdarowanie nimi rodziny, z pewnością zrobicie im miły prezent!

P.S.W czasie świąt ( szczególnie w domach gdzie są dzieci) w domach pojawia się tak duża ilość czekoladowych słodkości, że po Wielkanocy wszyscy prześcigają się w pomysłach jak jajka wykorzystac. To samo dzieje się po Bożym Narodzeniu , kiedy to Włosi zastanawiają się co zrobić z górą babek Panettone:)


3 komentarze:

Dziękuję, że tu zaglądasz!

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails